Skotnickie Wzgórza 1

Skotnickie Wzgórza 1 to pierwszy etap ekskluzywnego osiedla domów jednorodzinnych w Krakowie na osiedlu Skotniki w dzielnicy Dębniki, który obejmował 6 budynków jednorodzinnych wolnostojących o powierzchni 138 m2 na działkach 560 m2 zlokalizowanych na łagodnie opadającym wzgórzu wzdłuż ulicy Brucknera. Piękne położenie na wzgórzu oraz doskonała lokalizacja (bliskość natury, szybki dojazd do centrum) to jedne z wielu atutów tej inwestycji.
Projekt deweloperski miał na celu stworzenia kameralnej enklawy nowoczesnych willi miejskich z własnym ogrodem na ogrodzonej działce z atrakcyjnym i funkcjonalnym zagospodarowaniem. Celem inwestora było stworzenie projektu łączącego następujące wartości: Energooszczędność, Ekonomię, Ekologie, Estetykę. Tak powstała koncepcja VILLE 4E Skotnickie Wzgórza, zgodnie z którą realizowane są również kolejne etapy osiedla.

Zastosowana konstrukcja budynku umożliwia adaptacje wnętrz do własnych potrzeb. Znaczną część parteru zajmuje otwarta przestrzeń o powierzchni ok. 40 m2, która według potrzeb mieszkańców może pozostać otwarta lub podzielona na strefę kuchni i salonu, według indywidualnego projektu aranżacji. W centralnej części między salonem i kuchnią przygotowano miejsce na kominek, który może mieć charakter panoramiczny, wolnostojący lub też obudowany według własnych pomysłów aranżacyjnych. Na parterze znajduje się też WC, garaż połączony z dużą kotłownią. Na piętrze znajdują się 3 sypialnie, garderoba oraz duża łazienka, sypialnia małżeńska posiada dodatkową 2 łazienkę oraz osobną garderobę. W razie potrzeby konstrukcja budynku umożliwia wydzielenie 4 sypialni. Kompleksowo wykonane zagospodarowanie działki obejmuje kompletne ogrodzenie z bramą przesuwną, bramką, wyplantowany teren z nawiezieniem warstwy humusu oraz wykonany podjazd do garażu z dodatkowym miejscem parkingowym na drugi samochód oraz wybrukowane miejsce na śmietnik i składzik narzędzi. Do domu oraz na taras prowadzą ścieżki wykonane z ozdobnej kostki. Taras wykonany z płyt ozdobnych z granitową posypką.

Szczegóły realizacji